خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

بخش های اصلی مادربرد (بخش سوم تشریح مادربرد)

  بخش های اصلی مادربرد:
  ‏یک مادربرد دارای قسمت های اصلی زیر می باشد:
  ‏سوکت نصب سی پی یو: اولین قسمت مورد بحث، محل نصب CPU باشد. این سوکت معمولا با رنگ سفید بر روی مادربرد مشخص شده است. به این سوکت Zero Zif Socket (Insertion Force) نیز می گویند که دارای شماره های مخصوص مانند Socket 478 ، Socket 775 ، Socket 1156 ‏برای چیپست اینتل و سوکت های AM2+ وAM3 ‏و ... برای اِی اِم دی می باشد.
  ‏CPU ها مدل های مختلفی دارند که بنا به نوع مدلشان، بر روی مادربردهایی که از آن نوع CPU پشتیبانی می کنند نصب می گردند. همانگونه که در شکل مشاهده می کنید این سوکت ها دارای حفره های بسیارریزی می باشند که پایه های CPU درون آنها قرار می گیرد.

  البته شرکت اینتل سوکت و CPU های جدید خود را با نام LGA‏ طراحی کرده است که پایه ندارد و سطح زیری آن صاف است و برخلاف سوکت های قبلی، پایه ها بر روی سوکت مادربرد وجود دارد که باعث اتصال بین CPU و سوکت می شود. این کار باعث کمتر صدمه دیدن پایه های CPU شده و احتمال کج شدن آن را به صفر رسانده است.  http://up.pcscience.ir/view/1763470/3_699120.jpg  RAM Slot:
  ‏محل نصب RAM.

  این اسلات، با دو عدد چفتی درکنارخود وظیفه نگهداشتن رَم را بر عهده دارد.


  ‏Power Connector:

  ‏قسمت بعدی کانکتور پاور ( منبع تغذیه ) می باشد. همانگونه که در شکل مشخص است دو عدد کانکتور ولتاژ، از پاور به مادربرد متصل می شود. این دو کانکتور یکی بزرگ و مستطیل شکل و دیگری کوچک و مربع یا مستطیل شکل شکل می باشند. (کانکتور ١٢ ‏ولت مادربرد.) وظیفه این دو کانکتور انتقال ولتاژ از پاور به مادربرد است.  http://up.pcscience.ir/view/1763471/4_66940.jpg  IDE:
  این قسمت محل نصب کابل دیتای هارد و سی دی یا دی وی دی خوان می باشد.  http://up.pcscience.ir/view/1763472/5_939867.jpg  به ادامه مطلب مراجعه نمایید...

  آموزش کامپیوتر | علم کامپیوتر
  این مطلب تا کنون 29 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : سوکت ,مادربرد ,کانکتور ,پایه ,socket ,پاور ,
  بخش های اصلی مادربرد (بخش سوم تشریح مادربرد)

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر